Aktuelno
Home / Aktuelno
Aktuelno

Pored velikog broja savremenih i kvalitetnih medicinskih uređaja kojima "Ultrazvuk" raspolaže, pacijenti ove zdravstvene ustanove, od pre dva meseca na raspolaganju imaju i dva vrhunska, ekskluzivna aparata koje ne poseduje ni jedna druga zdravstvena ustanova: reč je o dva najsavremenija aparata LITOCLAST i ESWL, koji omogućavaju efikasno i bezbolno razbijanje kamena u bubregu i bubrežnom kanalu.

Pored toga što omogućava bezbolnu i intervenciju bez zračenja, prednosti ovog aparata ogledaju se i u tome što pacijenti nakon zahvata provode kraće vreme u bolnici, pošteđeni su totalne anestezije, zarastanja rane i mogućih komplikacija, a posebna prednost ogleda se u tome što je pacijent u svesnom stanju i ima mogućnost da na monitoru prati intervenciju i sarađuje sa doktorom.

Od početka rada aparata ESWL urađeno je 2250 razbijanja kamena, a 1440 endolitotripsija.

Specijalna urološka bolnica "Ultrazvuk"
Dragoslava Srejovića 15
34 000 Kragujevac
www.bolnicaultrazvuk.rs

Radno vreme

Ambulanta:
Radnim danom: 07,00 – 20,00 h
Subotom: 07,00 – 14,00 h

Specijalistički pregledi se vrše u unapred zakazanim terminima.
Po potrebi i u hitnim slučajevima pregledi se vrše bez zakazivanja.

Kako do nas