A - PRP Tehnologija
Home / A - PRP Tehnologija
A - PRP Tehnologija

Švajcarski R&D proizvođač biotehnologije

Regen Lab je poznata kao vodeći snabdevač patentirane tehnologije za proizvodnju Autologne plazme obogaćene trombocitima (A-PRP). Tehnologija se zasniva na preradi sopstvene krvi pacijenta, kako bi se iskoristili trombociti, ćelije i proteini zarastanja u različitim medicinskim oblastima kao što su sportska medicina, lečenje rana i estetika. A-PRP se takođe koristi u kombinaciji sa sveže izvađenim ćelijama (koštana srž, adipozno tkivo, ćelije kože,...).

Trombociti su ključni činioci u mehanizmima obnavljanja čvrstog i mekog tkiva. Oni obezbeđuju neophodne faktore rasta (FGF, PDGF , TGF-β, EGF, VEGF, IGF) uključene u:
- Migraciju matičnih ćelija, diferencijaciju i razmnožavanje
-Stimulaciju ćelija kao što su fibroblasti i ćelije endotela, kako bi podstakli nove ekstracelularne depozicije matriksa i neo-vaskularizaciju.

Opširnije pročitajte ovde.

Specijalna urološka bolnica "Ultrazvuk"
Dragoslava Srejovića 15
34 000 Kragujevac
www.bolnicaultrazvuk.rs

Radno vreme

Ambulanta:
Radnim danom: 07,00 – 20,00 h
Subotom: 07,00 – 14,00 h

Specijalistički pregledi se vrše u unapred zakazanim terminima.
Po potrebi i u hitnim slučajevima pregledi se vrše bez zakazivanja.

Kako do nas